KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Ram 2655228
*
nr 265 5228
Ram
Sent 1800-tal, (sk), innermått, 65 x 50
Utrop:
100 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 september 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 21:47:02
1
250 kr
5/9 15:38:35
2
250 kr
5/9 15:39:01
2
300 kr
6/9 13:47:47
3
500 kr
7/9 15:30:01
4
450 kr
8/9 13:14:58
5
ledande budet*
8/9 15:16:17
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: innermått konst ram sekelskifte sent 1800-tal
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00
-
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
*
Ram
nr 265 5228
Ram
Sent 1800-tal, (sk), innermått, 65 x 50
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 september 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/9 21:47:02 | 1 | 250 kr |
5/9 15:38:35 | 2 | 250 kr |
5/9 15:39:01 | 2 | 300 kr |
6/9 13:47:47 | 3 | 500 kr |
7/9 15:30:01 | 4 | 450 kr |
8/9 13:14:58 | 5 | ledande budet* |
8/9 15:16:17 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: innermått konst ram sekelskifte sent 1800-tal
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00 -
4134 Grafiskt blad
Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Figurskrift 2. ..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42